P I E L G R Z Y M K A

- Patras
– Rejs po Adriatyku – Altottin

DZIEŃ 1: WYJAZD Z POLSKI
Wyjazd o godz. 2:00 z Kępic. Przejazd przez Polskę, Czechy, Węgry.
Przyjazd na nocleg tranzytowy w okolice Budapesztu, nocleg.
DZIEŃ 2: BELGRAD
Śniadanie, przejazd do Belgradu. Spacer po mieście. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 3: RIWIERA OLIMPIJSKA
Śniadanie. Przejazd przez Serbię, Macedonię do Grecji. Przyjazd w godzinach popołudniowych na Riwierę Olimpijską. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 4: FILIPPI – KAVALA
Rano po śniadaniu udamy się do Filippi, byłym przodującym miastem Macedonii, kolonią rzymską oraz miejscem w którym Św. Paweł głosił Ewangelię. Zwiedzanie teatru, Via Egnatia, Agory starożytnego rynku, ruin Bazyliki oraz miejsca chrztu Lidii nad rzeką Angista. Msza Święta. Następnie wrócimy się do Kavali,  gdzie Św. Paweł po raz pierwszy postawił stopę na kontynencie europejskim. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 5: VERIA – SALONIKI
Msza Święta. Śniadanie. Przejazd do Verii – gdzie przez długi czas przebywał św. Paweł. Po południu zwiedzanie zabytków Salonik, w tym: Bazyliki Agia Sofia, Rotundy, Kościoła Św. Demetriusza oraz Łuku Galeriusza, pochodzących z czasów Imperium Rzymskiego. Powrót na obiadokolację oraz nocleg na Riwierę Olimpijską.
DZIEŃ 6: DOLINA TEMBI – METEORY
Msza Święta. Po śniadaniu przejazd malowniczą doliną Tembi, zwiedzanie Meteorów słynnych "wiszących" klasztorów, na szczytach niedostępnych niegdyś skał, które obecnie zaliczane są do STU CUDÓW ŚWIATA. Kontakt z życiem klasztornym mnichów. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do Delf.
DZIEŃ 7: DELFY – ATENY – WIECZÓR GRECKI
Msza Święta. Po śniadaniu zwiedzanie Delf - najsłynniejszej wyroczni świata starożytnego. Pozostałości pełnej gracji Tolos. "Oczyszczenie" w Źródle Kastylijskim. Przejście Świętą Drogą. Czas na zdjęcia przy "pępku" Omfalos (mitologicznym centrum świata). Poza tym można zobaczyć Mur poligonalny,          słynną Gazetę Delficką, tajemniczy labirynt pytyjski, teatr antyczny, stadion z II w n.e. i Świątynię Apollona.    Następnie przejazd do Aten. Obiadokolacja. Wieczór grecki w tawernie na Place (starej dzielnicy pod Akropolem) wraz z programem artystycznym. Nocleg w Atenach.
DZIEŃ 8: ATENY
Msza Święta. Po śniadaniu zwiedzanie, z przewodnikiem, Aten. Objazd miasta: Plac Konstytucji, Parlament,   Grób Nieznanego Żołnierza ze zmianą warty, Świątynia Zeusa, Stadion Olimpijski. Zwiedzanie antycznych budowli na Akropolu: Propyleje, Świątynia Nike, Partenon, Erechtejon. Następnie zwiedzanie Agory, Wzgórza Aeropag – na  którym Św. Paweł z Tarsu po wygłoszeniu kazania zyskał swojego pierwszego nawróconego Dionizego Areopagitę, późniejszego biskupa i patrona Aten. Czas wolny na zakupy.
 Obiadokolacja, nocleg w Atenach.
DZIEŃ 9: KANAŁ KORYNCKI – KORYNT – MYKENY – EPIDAVROS –
                                                    NAFPLIO – TOLO
Msza Święta. Po śniadaniu wyjazd na Płw. Peloponez. Postój przy Kan. Korynckim, łączącym M. Egejskie  z M. Jońskim i w Koryncie – miejscu pobytu i nauczania Św. Pawła. W programie ponadto zwiedzanie:  Myken (słynne mury cyklopie, Lwia Brama, cytadela, groby szybowe i kopułowy Grób Agamemnona),  Epidavros (najlepiej zachowany, czynny antyczny teatr greckizniezwykłą akustyką),
Nafplio (spacer po zabytkowym centrum, twierdza Palamidi i Burdzi).
Przejazd do malowniczo położonej miejscowości - Tolo. Obiadokolacja oraz nocleg w Tolo.
DZIEŃ 10: OLIMPIA – PATRAS
Msza Święta. Po śniadaniu przejazd do Olimpii – zwiedzanie pierwszego stadionu, terenu archeologicznego, w tym: prytanejonu, gimnazjonu, palesqtry, pracowni Fidiasza, świątyni Zeusa z ogniem olimpijskim, świątyni Hery. Następnie przejazd do miasta Patras, trzeciego co do wielkości miasta Grecji. Tutaj został pochowany Św. Andrzej  a w Bazylice przechowywana jest czaszka oraz fragment jego krzyża.
Wieczorem zaokrętowanie na statek i rejs z Patras do Wenecji.
DZIEŃ 11: REJS PO ADRIATYKU
Śniadanie. Rejs statkiem po Adriatyku.
DZIEŃ 12: ALTOTTING
Śniadanie. 8:00 przypłynięcie do Wenecji. Po wyokrętowaniu ze statku przejazd przez Włochy, Austrię do Niemiec do Altotting. Znajduje się tutaj największe niemieckie sanktuarium. Cudowna figura Matki Bożej z Altötting liczy 65 cm wysokości i przedstawia Maryję z Dzieciątkiem Jezus na rękach. W kaplicy znajdują się również 24 urny        z sercami władców bawarskich, którzy zapisali w testamencie swe serca Maryi jako dowód wielkiej czci do Niej.     Msza Święta. Droga powrotna do Polski.
DZIEŃ 13: PRZYJAZD DO POLSKI
Planowany przyjazd do Kępic w godzinach rannych. Zakończenie Pielgrzymki.

Termin: 11 – 23 maj 2015 r.

Cena: 1.300 zł + 380 €

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
  • przejazd autokarem zachodnim (klimatyzacja, toaleta, video lub DVD, cafe bar);
  • noclegi w hotelach **/*** z łazienkami;
  • śniadania i obiadokolacje według programu;
  • rejs statkiem Patras – Wenecja: kabiny 4-osobowe z łazienkami (wewnętrzne);
  • ubezpieczenie KL i NNW;
  • opieka pilota.
                                                      PŁATNE DODATKOWO:
  • Bilety wstępu + przewodnicy miejscowi + wieczór grecki w tawernie + wjazdy do miast trzeba przeznaczyć około 90 €.

!!! UWAGA !!!
Uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport
ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

ZAPISY
                                Parafia Matki Bożej Różańcowej w Kępicach
                                          tel. 696 433 479;   59 857 69 60

czytania na kazdy dzień czytania na kazdy dzień