P I E L G R Z Y M K A

- Patras
– Rejs po Adriatyku – Altottin

DZIEŃ 1: WYJAZD Z POLSKI
Wyjazd o godz. 2:00 z K─Öpic. Przejazd przez Polsk─Ö, Czechy, W─Ögry.
Przyjazd na nocleg tranzytowy w okolice Budapesztu, nocleg.
DZIEŃ 2: BELGRAD
┼Üniadanie, przejazd do Belgradu. Spacer po mie┼Ťcie. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
DZIE┼â 3: RIWIERA OLIMPIJSKA
┼Üniadanie. Przejazd przez Serbi─Ö, Macedoni─Ö do Grecji. Przyjazd w godzinach popo┼éudniowych na Riwier─Ö Olimpijsk─ů. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podró┼╝y. Obiadokolacja, nocleg.
DZIE┼â 4: FILIPPI – KAVALA
Rano po ┼Ťniadaniu udamy si─Ö do Filippi, by┼éym przoduj─ůcym miastem Macedonii, koloni─ů rzymsk─ů oraz miejscem w którym ┼Üw. Pawe┼é g┼éosi┼é Ewangeli─Ö. Zwiedzanie teatru, Via Egnatia, Agory staro┼╝ytnego rynku, ruin Bazyliki oraz miejsca chrztu Lidii nad rzek─ů Angista. Msza ┼Üwi─Öta. Nast─Öpnie wrócimy si─Ö do Kavali,  gdzie ┼Üw. Pawe┼é po raz pierwszy postawi┼é stop─Ö na kontynencie europejskim. Obiadokolacja i nocleg.
DZIE┼â 5: VERIA – SALONIKI
Msza ┼Üwi─Öta. ┼Üniadanie. Przejazd do Verii – gdzie przez d┼éugi czas przebywa┼é ┼Ťw. Pawe┼é. Po po┼éudniu zwiedzanie zabytków Salonik, w tym: Bazyliki Agia Sofia, Rotundy, Ko┼Ťcio┼éa ┼Üw. Demetriusza oraz ┼üuku Galeriusza, pochodz─ůcych z czasów Imperium Rzymskiego. Powrót na obiadokolacj─Ö oraz nocleg na Riwier─Ö Olimpijsk─ů.
DZIE┼â 6: DOLINA TEMBI – METEORY
Msza ┼Üwi─Öta. Po ┼Ťniadaniu przejazd malownicz─ů dolin─ů Tembi, zwiedzanie Meteorów s┼éynnych "wisz─ůcych" klasztorów, na szczytach niedost─Öpnych niegdy┼Ť ska┼é, które obecnie zaliczane s─ů do STU CUDÓW ┼ÜWIATA. Kontakt z ┼╝yciem klasztornym mnichów. Nast─Öpnie przejazd na obiadokolacj─Ö i nocleg do Delf.
DZIE┼â 7: DELFY – ATENY – WIECZÓR GRECKI
Msza ┼Üwi─Öta. Po ┼Ťniadaniu zwiedzanie Delf - najs┼éynniejszej wyroczni ┼Ťwiata staro┼╝ytnego. Pozosta┼éo┼Ťci pe┼énej gracji Tolos. "Oczyszczenie" w ┼╣ródle Kastylijskim. Przej┼Ťcie ┼Üwi─Öt─ů Drog─ů. Czas na zdj─Öcia przy "p─Öpku" Omfalos (mitologicznym centrum ┼Ťwiata). Poza tym mo┼╝na zobaczy─ç Mur poligonalny,          s┼éynn─ů Gazet─Ö Delfick─ů, tajemniczy labirynt pytyjski, teatr antyczny, stadion z II w n.e. i ┼Üwi─ůtyni─Ö Apollona.    Nast─Öpnie przejazd do Aten. Obiadokolacja. Wieczór grecki w tawernie na Place (starej dzielnicy pod Akropolem) wraz z programem artystycznym. Nocleg w Atenach.
DZIEŃ 8: ATENY
Msza ┼Üwi─Öta. Po ┼Ťniadaniu zwiedzanie, z przewodnikiem, Aten. Objazd miasta: Plac Konstytucji, Parlament,   Grób Nieznanego ┼╗o┼énierza ze zmian─ů warty, ┼Üwi─ůtynia Zeusa, Stadion Olimpijski. Zwiedzanie antycznych budowli na Akropolu: Propyleje, ┼Üwi─ůtynia Nike, Partenon, Erechtejon. Nast─Öpnie zwiedzanie Agory, Wzgórza Aeropag – na  którym ┼Üw. Pawe┼é z Tarsu po wyg┼éoszeniu kazania zyska┼é swojego pierwszego nawróconego Dionizego Areopagit─Ö, pó┼║niejszego biskupa i patrona Aten. Czas wolny na zakupy.
 Obiadokolacja, nocleg w Atenach.
DZIE┼â 9: KANA┼ü KORYNCKI – KORYNT – MYKENY – EPIDAVROS –
                                                    NAFPLIO – TOLO
Msza ┼Üwi─Öta. Po ┼Ťniadaniu wyjazd na P┼éw. Peloponez. Postój przy Kan. Korynckim, ┼é─ůcz─ůcym M. Egejskie  z M. Jo┼äskim i w Koryncie – miejscu pobytu i nauczania ┼Üw. Paw┼éa. W programie ponadto zwiedzanie:  Myken (s┼éynne mury cyklopie, Lwia Brama, cytadela, groby szybowe i kopu┼éowy Grób Agamemnona),  Epidavros (najlepiej zachowany, czynny antyczny teatr greckizniezwyk┼é─ů akustyk─ů),
Nafplio (spacer po zabytkowym centrum, twierdza Palamidi i Burdzi).
Przejazd do malowniczo po┼éo┼╝onej miejscowo┼Ťci - Tolo. Obiadokolacja oraz nocleg w Tolo.
DZIE┼â 10: OLIMPIA – PATRAS
Msza ┼Üwi─Öta. Po ┼Ťniadaniu przejazd do Olimpii – zwiedzanie pierwszego stadionu, terenu archeologicznego, w tym: prytanejonu, gimnazjonu, palesqtry, pracowni Fidiasza, ┼Ťwi─ůtyni Zeusa z ogniem olimpijskim, ┼Ťwi─ůtyni Hery. Nast─Öpnie przejazd do miasta Patras, trzeciego co do wielko┼Ťci miasta Grecji. Tutaj zosta┼é pochowany ┼Üw. Andrzej  a w Bazylice przechowywana jest czaszka oraz fragment jego krzy┼╝a.
Wieczorem zaokr─Ötowanie na statek i rejs z Patras do Wenecji.
DZIEŃ 11: REJS PO ADRIATYKU
Śniadanie. Rejs statkiem po Adriatyku.
DZIEŃ 12: ALTOTTING
┼Üniadanie. 8:00 przyp┼éyni─Öcie do Wenecji. Po wyokr─Ötowaniu ze statku przejazd przez W┼éochy, Austri─Ö do Niemiec do Altotting. Znajduje si─Ö tutaj najwi─Öksze niemieckie sanktuarium. Cudowna figura Matki Bo┼╝ej z Altötting liczy 65 cm wysoko┼Ťci i przedstawia Maryj─Ö z Dzieci─ůtkiem Jezus na r─Ökach. W kaplicy znajduj─ů si─Ö równie┼╝ 24 urny        z sercami w┼éadców bawarskich, którzy zapisali w testamencie swe serca Maryi jako dowód wielkiej czci do Niej.     Msza ┼Üwi─Öta. Droga powrotna do Polski.
DZIEŃ 13: PRZYJAZD DO POLSKI
Planowany przyjazd do Kępic w godzinach rannych. Zakończenie Pielgrzymki.

Termin: 11 – 23 maj 2015 r.

Cena: 1.300 z┼é + 380 €

┼ÜWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
  • przejazd autokarem zachodnim (klimatyzacja, toaleta, video lub DVD, cafe bar);
  • noclegi w hotelach **/*** z ┼éazienkami;
  • ┼Ťniadania i obiadokolacje wed┼éug programu;
  • rejs statkiem Patras – Wenecja: kabiny 4-osobowe z ┼éazienkami (wewn─Ötrzne);
  • ubezpieczenie KL i NNW;
  • opieka pilota.
                                                      P┼üATNE DODATKOWO:
  • Bilety wst─Öpu + przewodnicy miejscowi + wieczór grecki w tawernie + wjazdy do miast trzeba przeznaczy─ç oko┼éo 90 €.

!!! UWAGA !!!
Uczestnik musi posiada─ç dowód osobisty lub paszport
wa┼╝ny min. 6 miesi─Öcy od daty powrotu do Polski.

ZAPISY
                                Parafia Matki Bo┼╝ej Ró┼╝a┼äcowej w K─Öpicach