B I E S Z C Z A D Y

TERMIN: 20.08. –25.08.2015

DZIEŃ 1:  czwartek wieczorem:
                                  -    Msza święta o godz. 18.00
                                  -    błogosławieństo pielgrzymów i wyjazd.

DZIEŃ 2:
 …przejazd do Sanoka – spacer po mieście, wizyta w Muzeum Budownictwa Ludowego. Przejazd do Leska – miasto o którym mówi się „brama w Bieszczady” - XVI-wieczny zamek Kmitów, synagoga, kirkut i owiany licznymi legendami piaskowiec - kamień leski. Przejazd na obiadokolacje i nocleg w okolice Soliny.
DZIEŃ 3:
 Śniadanie. Południowo - wschodni kraniec Polski fascynuje nie tylko dziewiczą przyrodą, ale również przepięknymi budowlami sakralnymi. Ich małe repliki znajdziemy w jednym miejscu – w Myczkowcach. Następnie wizyta w Solinie – spacer po zaporze i chwila czasu wolnego. Popołudniu proponujemy rejsu po Jeziorze Solińskim. Przejazd do Polańczyka – spacer po uzdrowisku. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 4:
Śniadanie, przejazd Dużą Pętlą Bieszczadzką m.in. przez miejscowości: Ustrzyki Dolne, Ustrzyki Górne, Wetlina, spacer po jednej z połonin bieszczadzkich, Cisna (wizyta w klimatycznej knajpie „Siekierezada”); powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 5:
 Śniadanie, przejazd do Zagórza – spacer do imponujących ruin klasztoru oo. Karmelitów Bosych znajdujących się na szczycie zwanym Marymontem; następnie zobaczymy cerkiew greckokatolicką w Szczawnem. I„Jest w Komańczy dom jasny malowany nadzieją i koronką z drzewa ozdobiony szumem jodeł wiekowych i zapachem żywicznym w każdej porze szczelnie otulony ..." - czyli wizyta w klasztorze sióstr nazaretanek z izbą pamięci kard. S. Wyszyńskiego w Komańczy. Powrót na obiadokolację i nocleg.
 DZIEŃ 6:
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną na trasie proponujemy wizytę w Kazimierzu Dolnym – spacer po miasteczku z przewodnikiem: rynek, zabytkowe kamieniczki, kolegiata, góra Trzech Krzyży. Przyjazd w późnych godzinach nocnych.

CENA: 790 zł

ŚWIADCZENIA:

- przejazd autokarem klasy turystycznej;
              - opieka licencjonowanego pilota;
              - ubezpieczenie NNW w Signal Iduna S.A.;
              - 4 noclegi – pokoje 2, 3, - osobowe z łazienką;
              - wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu oraz przewodnicy lokalni ok. 70 zł

Zapisy: Parafia MB Różańcowej w Kępicach.
                            Tel. 696 433 479
czytania na kazdy dzień czytania na kazdy dzień