P I E L G R Z Y M K A
Monaco - Cannes - La Salette - Ars - Paray Le Monial
Termin: 12.05. – 21.05.2016  Cena: 1.400 zł + 360 €
PŁATNE DODATKOWO:
Na wstępy do zwiedzanych obiektów i inne wydatki związane z realizacją programu należy przeznaczyć: 60 €;

DZIEŃ 1: WYJAZD Z POLSKI
Wyjazd z Kępic w godzinach rannych. Msza Święta dla Pielgrzymów.
Przejazd na nocleg tranzytowy do Francji.

DZIEŃ 2: PARYŻ
Śniadanie. Przyjazd do Paryża w godzinach południowych: Msza Święta,
Bazylika Sacre Coeur, wieża Eiffle'a. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: PARYŻ
Od rana – po  śniadaniu – zwiedzamy stolicę Francji: Msza Święta w Kaplicy Cudownego Medalika,  Wyspa Cite i Katedra Notre Dame, Pałac Sprawiedliwości, zabudowania Luwru, Pola Elizejskie, Plac Zgody...
Wieczorem rejs po Sekwanie. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: LOURDES
Msza Święta. Od rana po śniadaniu udamy się w drogę do Lourdes.
Wieczorem udział w Nabożeństwie Światła. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: LOURDES
Msza Święta. Śniadanie. Ten dzień poświęcony jest modlitwie. Całodzienny pobyt w Lourdes: nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Krypty i Groty Objawień. Kąpiel w źródle, udział w procesji Eucharystycznej Chorych oraz w Nabożeństwie Światła, Droga Krzyżowa.
Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: LOURDES – CARCASSONE – AVIGNON
Msza Święta w Lourdes. Śniadanie. Przejazd do Carcassone: XIII – wiecznego miasta, twierdzy. Miasto otoczone podwójnym murem z basztami i wieżycami. Dzięki pieczołowitej rekonstrukcji fortyfikacja jest unikalnym zabytkiem tego typu w Europie. Po południu przejazd do Avignon: podczas spaceru zobaczymy pałac – zamek papieski z XIV wieku oraz słynny most St. Benezet. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: MONACO – CANNES
Śniadanie. Moncaco – księstwo pozostające od XIV wieku w rękach rodziny Grimaldi. Cannes – Pałac Festiwali Filmowych, spacer Aleją Gwiazd – znaną nadmorską promenadą. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: LA SALETTE
Po śniadaniu przejazd do La Salette. Zakwaterowanie w domu pielgrzyma. Droga Krzyżowa, czas na indywidualną modlitwę w La Salette – Sanktuarium Płaczącej Madonny – położonym w sercu Alp.  Udział w wieczornych uroczystościach w Sanktuarium i w wieczornej procesji ze świecami. Msza Święta. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9: LA SALETTE – ARS – PARAY LE MONIAL
Msza Święta. Śniadanie. Rano przejazd do Ars – miejsce, gdzie żył i pracował św. Jan Maria Vianney, patron wszystkich proboszczów ogłoszony przez papieża Pisa XI w 1925 roku. Po południu przejazd do Paray le Monial: nawiedzenie Sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego, którego kult zapoczątkowała tutejsza zakonnica, Marguerite – Marie Alacoque. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10
Msza Święta. Śniadanie, po którym przejazd przez Francję, Niemcy do Polski.
Przyjazd do Kępic w godzinach nocnych. Zakończenie Pielgrzymki po Sanktuariach Francji.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
  1. przejazd autokarem zachodnim (klimatyzacja, toaleta, DVD, cafe bar);
  2. noclegi w hotelach **/***, pokoje 2, 3 os z łazienkami;
  3. La Salette – dom pielgrzyma;
  4. śniadania i obiadokolacje według programu;
  5. ubezpieczenie KL i NNW;
  6. opieka pilota - przewodnika.

!!! UWAGA !!!
Uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport
ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

tel. ks. prob.  696 433 479

czytania na kazdy dzień czytania na kazdy dzień