P I E L G R Z Y M K A

=======================
wyjazd -25 kwietnia /wtorek/ - godz. 21.00

DZIEŃ 1 /śr/: WYJAZD Z POLSKI
Wyjazd z Kępic. Przejazd na nocleg tranzytowy do Francji.
DZIEŃ 2 /czw./: LOURDES
Msza Święta. Po śniadaniu udamy się w drogę do Lourdes. Wieczorem udział w Nabożeństwie Światła. Obiadokolacja, nocleg w Lourdes.
DZIEŃ 3 /pt./: LOURDES
Msza Święta. Śniadanie. Ten dzień poświęcony jest modlitwie. Całodzienny pobyt w  Lourdes: nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Krypty i Groty Objawień. Kąpiel w źródle,  udział w procesji Eucharystycznej Chorych oraz w Nabożeństwie Światła.  Droga Krzyżowa. Obiadokolacja, nocleg w Lourdes.
DZIEŃ 4 /sob./: LOURDES – ZATOKA BISKAJSKA
Śniadanie, Msza Święta w Lourdes. Krótki odpoczynek nad Zatoką.
Przejazd „Camino de Santiago” - najstarszym europejskim szlakiem pielgrzymkowym. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 5 /niedz./: SANTIAGO DE COMPOSTELLA – FATIMA
Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostella, którego znakiem rozpoznawczym jest muszla pielgrzyma i tykwa na wodę. Msza Święta.  Nawiedzenie grobu św. Jakuba i zwiedzanie romańskiej katedry. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż zachodniego wybrzeża Europy do Fatimy.
Udział w procesji wieczornej ze świecami. Obiadokolacja, nocleg w Fatimie.
DZIEŃ 6 /pn./: FATIMA – ALJUSTREL
Śniadanie. Msza Święta. Całodzienny pobyt w Fatimie  Nawiedzenie Sanktuarium, zakup pamiątek. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Udział w procesji wieczornej ze świecami. Obiadokolacja, nocleg w Fatimie.
DZIEŃ 7 /wt./: FATIMA – LIZBONA
Msza Święta. Po śniadaniu wyjazd do stolicy Portugalii.
W Lizbonie zobaczymy m. in.: Plac dos Restaurdos, wiszący Most 25 Kwietnia oraz wieżę Belem. Wieczorem powrót na obiadokolację, wieczorną procesję i nocleg do Fatimy.
DZIEŃ 8 /śr./: FATIMA – OBIDOS – NAZARE
Msza Święta. Po śniadaniu udamy się do Obidos – średniowieczne miasteczko, które zwiedza się, chodząc po otaczającym je wspaniałym murze obronnym. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży.
Wieczorem powrót na obiadokolację, wieczorną procesję i nocleg do Fatimy.
DZIEŃ 9 /czw./: FATIMA – TOLEDO
Po porannej Mszy Świętej i śniadaniu w Fatimie przejazd w okolice Toledo, zwiedzanie jednego z najbardziej zabytkowych miast w Hiszpanii, po którym spacer to prawdziwa przyjemność. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 10 /pt./: COSTA BRAVA
Śniadanie. Po przyjeździe na Costa Brava – Msza Święta, odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 11 /sob./: MONTSERRAT – BARCELONA
Po śniadaniu nawiedzimy Narodowe Sanktuarium Katalończyków w górach Montserrat. Po południu zwiedzimy Barcelonę: dzielnicę gotycką z Katedrą św. Eulalii, la Ramblas oraz słynną niedokończoną Katedrę Świętej Rodziny. Msza Święta. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu na Costa Brava. Wieczorem dla chętnych spektakl Flamenco.
DZIEŃ 12 /niedz./: LA SALETTE
Po śniadaniu przejazd do La Salette, obiadokolacja, udział w wieczornych uroczystościach w Sanktuarium i w wieczornej procesji ze świecami.
Msza Święta. Nocleg.
DZIEŃ 13 /pn./: LA SALETTE
Msza Święta. Śniadanie. Rano czas wolny na indywidualną modlitwę w  La Salette – Sanktuarium Płaczącej Madonny - położonym  w sercu Alp. Wyjazd do Polski.
DZIEŃ 14 /wt./:
Przyjazd do Polski w godzinach rannych.  Zakończenie Pielgrzymki po Sanktuariach Europy.
CENA: 1.500 zł + 450 €
 ŚWIADCZENIA:
  • przejazd komfortowym autokarem (toaleta, barek, DVD, klimatyzacja);
  • noclegi w hotelach **/*** w pokojach 2 – 3 os. z łazienkami;
  • śniadania i obiadokolacje wg programu;
  • ubezpieczenie NW i KL;
  • opieka pilota – przewodnika.
 WYDATKI PROGRAMOWE:
  • bilety wstępu + check pointy + wieczór flamenco + inne wydatki związane z realizacją programu należy przeznaczyć: 70 €.
                                                 !!! UWAGA !!!
Uczestnik musi posiadać paszport lub dowód osobisty
ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki do Polski.

kontaktkom. 696 433 479

czytania na kazdy dzień czytania na kazdy dzień