Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

> start


Eucharystia
tematem programu duszpasterskiego
na lata 2019-2022

Z A P R A S Z A M Y
MSZA ŚWIĘTA

 
 UDZIAŁ WIERNYCH BEZ ILOŚCIOWYCH OGRANICZEN
obowiązują maseczki.

 
        W okresie wakacyjnym /lipiec i sierpień/        
      Mszy św. o godz. 12.00 nie bedzie.

                               - Msze święte niedzielne w kościołach filialnych:
                                              - lipiec:      Warcino -  sob.   - godz. 17.00;   
                                                                Osowo -    niedz. - godz. 11.30.

                                              - sierpień:  Warcino - niedz. - godz. 11.30;   
                                                                  Osowo -  sob.    - godz. 18.00.
Święci Joachim i Anna

Rodzice Najświętszej Maryi Panny

Piotr Skarga tymi słowami rozpoczyna żywot św. Anny: „Św. Anna męża miała Joachima z narodu Dawidowego. Jakoż i sama szła z tego pokolenia królewskiego i kapłańskiego. Oboje byli sprawiedliwymi przed Bogiem, zachowując rozkazanie Boże i chodząc w drodze pobożności. Na trzy części rozdzielili majętność swoją: jedną Kościołowi Bożemu i kapłanom dawali, drugą ubogim, a trzecią sami potrzeby swe opatrywali. Długo żyli bez potomstwa, żadnego owocem małżeństwa i dziatkami cieszyć się nie mogąc, przez co byli strapieni i smutni”
(Żywoty Świętych).
czytaj wi�cej
Św. Krzysztof
 
p a t r o n e m  k i e r o w c ó w
 
W sumieniu każdego wierzącego obowiązuje przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w imię szanowania życia i zdrowia swego i innych, a przede wszystkim w imię miłości, która w chrześcijaństwie jest najważniejsza!Jak wierzący człowiek winien poruszać się po drogach jako kierowca, pieszy czy rowerzysta? 

 
„Kto zna Chrystusa, ten zachowuje ostrożność na drodze. Nie myśli jedynie o sobie i o tym, aby jak najszybciej dotrzeć do celu. Widzi osoby, które towarzyszą mu w drodze, każda ze swym własnym życiem, z pragnieniem dotarcia do celu i z własnymi problemami. Widzi w nich braci i siostry, dzieci Boże, oto postawa, która wyróżnia chrześcijańskiego kierowcę”

(Papieska Rada ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących, „Wskazania w duszpasterstwie drogi”).

Dziesięć przykazań dla kierowców

czytaj wi�cej

Święty Krzysztof
----------------------------------

   25 lipca


Imię Krzysztof wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle, co "niosący Chrystusa". O życiu św. Krzysztofa brak pewnych wiadomości. Według późniejszych, ale prawdopodobnych świadectw, opartych na tradycji, św. Krzysztof miał pochodzić z Małej Azji, z prowincji rzymskiej Licji i tam ponieść śmierć męczeńską za panowania cesarza Decjusza ok. 250 roku. Jest jednym z 14 Wspomożycieli, czyli  szczególnych patronów.

czytaj wi�cej

L A T O  -  C Z A S  W A K A C J I


Lato czas urlopów, czas wakacji, czas oczekiwany z tęsknotą za odpoczynkiem, czas dobrych postanowień. To czas, w którym nie można już powoływać się na brak czasu dla siebie, dla Pana Boga. To czas, którego jest jakby więcej, bo dzień dłuższy, bo widno długo wieczorem. To czas w którym już nie można swojego lenistwa usprawiedliwiać „Panie Boże widzisz jak jestem zmęczony, więc dziś nie będę się modlił, dziś tylko się przeżegnam” , „dziś nie mam głowy by spojrzeć w soje sumienie, zrobię to gdy nie będę tak zmęczony”, „w tę niedzielę nie pójdę do Kościoła, przecież Boże widzisz jak bardzo mi się chce spać'. Lato czas urlopów i wakacji, to czas w którym powinniśmy sprawdzić czy „jesteśmy u siebie” — czy Jezus pukając do nas zastanie nas w u siebie. Lato to czas, w którym warto pomyśleć o tym , że Jezus przychodzi do nas jako gość błogosławiony.

                         

czytaj wi�cej
MODLITWA O POWOŁANIA:
Jezu Chryste
Władco historii
i Panie ludzkich losów,
Przemów do młodych słowami błogosławieństw,
spójrz na nich z miłością,
pociągnij ich swoim pięknem,
uwolnij od lęku
i napełnij ufnością
a wezwanych umocnij,
aby nie zabrakło nam ludzi,
którzy, jako Twoi przyjaciele
pokażą nam Ciebie
i będą solą ziemi
i światłością świata
Amen
czytania na kazdy dzie czytania na kazdy dzie
licznik odwiedzin:
473569
www.kepice.koszalin.opoka.org.pl / parafia.kepice.eu                                                                                                                                 design & hosting f-ski.pl